2018.05.25 Dzień otwarty w PMDK i koncert "Moja muza"

Zapraszamy wszystkich ciekawych naszej działalności na Dzień Otwarty 25  maja 2018 r. w godz. 16.00 - 18.00. W jego ramach będzie można obserwować każde odbywające się w  tym czasie zajęcia, zwiedzać wystawy oraz wziąć udział w koncercie Młodzieżowego Studia Piosenki pt. "Moja muza" o godz. 18.00 w sali teatralnej "Międzyziemie" w PMDK.mojamuza20182018dzienotwartypmdk

2018.05 Film Igi Ćwiklińskiej i Marcina Wójtowicza z PMDK w finale ogólnopolskiego festiwalu

IMG 1615Film animowany Igi Ćwiklińskiej i Marcina Wójtowicza z PMDK w Lubartowie znalazł się w finale II Festiwalu Filmów Dzieci i Młodzieży "Anim@kcja" . Konkurencja jest duża - finaliści tego ogólnopolskiego festiwalu to 36 filmów, wytypowanych z ponad 100 nadesłanych, a w samej kategorii autorów filmów animowanych do lat 16 konkurencja jest największa – o laury rywalizować będzie 15 animacji. Film Igi i Marcina pt. „Podziemne zauroczenie” 25 maja powalczy o nagrody na konkursowym pokazie w MDK w Białymstoku.

Film „Podziemne zauroczenie” został zrealizowany techniką animacji poklatkowej na zajęciach medialnych pracowni Kino Bambino w PMDK pod kierunkiem pani Urszuli Bednarczyk. Wykonano ponad 3 tysiące zdjęć, nagrano także głosy autorów – Igi i Marcina, gościnnie wystąpił również Jakub Janeczek. Premiera filmu odbyła się 8 marca w PMDK. Jest to pierwsza realizacja grupy i zarazem pierwszy sukces – „Podziemne zauroczenie” zostało już zakwalifikowane do finału XI Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Warszawie, a festiwal „Anim@kcja” to dopiero drugi konkurs, w którym film bierze udział. Gratulujemy autorom i trzymajmy kciuki za młodych filmowców z PMDK!

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Podziemne zauroczenie” kanale PMDK w Lubartowie:

2018.05.10 Karolina Bronisz i Dominika Woch laureatkami konkursu plastycznego "Kocie sprawy"

kociesprawy karolina bronisz1Karolina Bronisz i Dominika Woch z pracowni plastycznej PMDK w Lubartowie zostały laureatkami IX Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Plastycznego "Kocie sprawy" Zamość 2018. Karolina otrzymała III nagrodę, a Dominika wyróżnienie w tym ciekawym konkursie. Dziewczęta pracują pod kierunkiem pani Edyty Weremczuk.kociesprawy dominika woch1

Na konkurs wpłynęło 918 prac plastycznych z 89 placówek, konkurencja zatem była ogromna, a koty sportretowane przez Karolinę i Dominikę musiały zrobić na oceniających duże wrażenie. Gratulujemy młodym plastyczkom i opiekunce, pani Edycie Weremczuk!

2018.05.07 Ogólnopolska nagroda dla Klaudii Bronisz

Klaudia Bronisz, podopieczna pani Edyty Weremczuk z pracowni plastycznej PMDK w Lubartowie, została nagrodzona w III Ogólnopolskim Konkurs Literacko - Plastycznym „Piórem i pędzlem…” . Z tematem tegorocznej edycji konkursu- „Dom, który kocham” - ostatecznie zmierzyło się 264 autorów z 31 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski. Pod werdyktem , w którym wyłoniono po 10 nagrodzonych i wyróżnionych, podpisali się artyści plastycy Piotr Kanarek i Andrzej Ćwiek (również - burmistrz Nałęczowa). Uroczysty finał konkursu „Piórem i pędzlem” odbył się 7 maja w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Nałęczowie.

To nie pierwszy sukces Klaudii Bronisz w tym roku szkolnym - w grudniu jej praca została wyróżniona w XXVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim "Moje Boże Narodzenie".