2018.10.19 Integracja w świetle nocy z Samorządem Wychowanków PMDK

startart2018Samorząd Wychowanków zaprasza młodzież  z PMDK (13-19 lat)  na spotkanie "Integracja w świetle nocy" w piątek 19 października 2018 r. o godz. 18.00 do Galerii PMDK na II p. budynku przy ul. Szaniawskiego 64. W programie:

• wernisaż wystawy "PLAST.R 2018" autorstwa młodzieży z pracowni plastycznej PMDK
  • jedzonko i zapoznajka: przy poczęstunku będziemy mieli możliwość poznania osób z innych grup i wspólną zabawę
  • warsztaty malowania światłem prowadzone przez Urszulę Bednarczyk z pracowni teatralno medialnej. Trzeba koniecznie przynieść ze sobą latarkę, telefon lub inne źródło światła na baterię. Dzięki poruszaniu latarkami w ciemności powstaną "malowane światłem" zdjęcia, które później będzie można zabrać do domu.

Zapraszamy!!!

2010.10.1 Otrzęsiny w plenerze dla wychowanków PMDK

otrzesiny9 12 2018Zapraszamy naszych wychoawanków w wieku 9-12 lat do wzięcia udziału w "Otrzęsinach w plenerze" nad zalewem w Pałecznicy 1.10.2018 r. w godz. 16.00 - 19.30.  Spotkają sie tam wszystkie grupy w przedziale wiekowym 9-12 lat , które tego dnia mają zajecia  w PMDK. Zapraszamy również do udziału wychownków, którzy mają zajęcia w inne dni. Wycieczka jest finansowana ze środków Rady Rodziców . Aby wziąć udział w wycieczce , trzeba złożyć wypełnione zezwolenie na wycieczkę do 27.09.2018 r. (czwartek) w sekretariacie PMDK lub u nauczycieli prowadzących zajęcia.

Prosimy o zabranie prowiantu na ognisko!

2018.09 XV Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Pokażę ci, gdzie mieszkam"

pokazeci2018Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Pokażę Ci, gdzie mieszkam" 2018. Termin składania prac: do 22 października 2018 r.

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.mdk.lubartow.pl w dziale KONKURSY:

Po raz piętnasty zapraszamy dzieci i młodzież powiatu lubartowskiego do udziału w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „POKAŻĘ CI, GDZIE MIESZKAM”.

W jubileuszowym roku 2018, w którym jako Polacy cieszymy się z odzyskanej 100 lat temu niepodległości, chcielibyśmy zaproponować uczestnikom poznanie dziedzictwa naszego kraju i regionu - bogactwa zabytków, dzieł sztuki, miejsc pamięci narodowej i przyrody. Pokażcie w swoich pracach to, co najpiękniejsze w polskiej kulturze – zarówno narodowej, jak i lokalnej.

Celem konkursu plastycznego "Pokażę Ci, gdzie mieszkam" jest zapoznanie dzieci i młodzieży z dziełami polskich artystów m.in. malarstwa realistycznego, historycznego, symbolicznego oraz z wydarzeniami, które były tematem ich twórczości. Praca konkursowa może być:

- kopią, interpretacją polskiego malarstwa, wykorzystującego motywy narodowe i społeczne (np. Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski, Aleksander i Maksymilian Gierymski, Józef Chełmoński, Piotr Michałowski, Jan Matejko, Leon Wyczółkowski),

- pracą inspirowaną dziełami polskich artystów

- kopią lub interpretacją obrazu znanego w najbliższej okolicy (np. obrazy z kościołów, muzeów).

W części fotograficznej konkursu tematem prac powinny być miejsca ważne w najbliższej okolicy:  zabytki i miejsca pamięci . Organizatorzy zachęcają, aby nie tylko dotrzeć do nich, ale sfotografować je tak, aby pokazać ich piękno – znaleźć ciekawą kompozycję, światło, kontekst w przestrzeni.  Tematem pracy może być także krajobraz najbliższej okolicy, ale pod warunkiem, że uczestnicy skupią się na miejscach charakterystycznych (np. dolina Wieprza, lasy kozłowieckie) i sfotografują je w sposób pokazujący ich wartość i piękno.

2018.09.19 Odznaczenia dla PMDK i p. dyr Jolanty Tomasiewicz

IMG 6762Z radością informujemy, że Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie został odznaczony Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego za zasługi dla Województwa Lubelskiego. Pani Dyrektor PMDK – Jolanta Tomasiewicz z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego za swoje zasługi na rzecz kultury i edukacji przyjęła Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Uroczyste wręczenie odznaczeń i medali miało miejsce podczas II Kongresu Kultury Województwa Lubelskiego 19.09.2018r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

2018.09.2018 Inauguracja nowego roku kulturalnego - "Lekcja baletu"

2018.09.27 lekcja baletu

PMDK z w Lubartowie zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na rozpoczęcie nowego roku kulturalnego 27 września 2018 r. o godz. 18.00 do sali teatralnej "Międzyziemie".

W ramach imprezy zatytułowanej "Lekcja baletu" na scenie spotkają się trzy grupy, reprezentujące pracownię teatralną i taneczną. Teatrzyk Sznurowadło wystąpi z przedstawieniem "Brzydkie kaczątko" w reżyserii Jolanty Tomasiewicz, do muzyki z baletu "Jezioro Łabędzie" autorstwa wybitnego kompozytora Piotra Czajkowskiego  Dwie grupy baletowe, działające w pracowni tanecznej PDMK, zaprezentują swoje układy taneczne - zespół "Motylki” (opiekun: Eliza Maruszak) i „Releve” (opiekun: Jolanta Grabowska) - laureat III miejsca w kat. dzieci 6-9 lat (taniec współczesny) XI Wojewódzkiego  Turnieju Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Oba zespoły w tym roku zostały uhonorowane wyróżnieniami na  Konfrontacjach  Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów 2018 ( dla „Motylków” to już drugie wyróżnienie w tym konkursie).

Impreza będzie także okazją do pogłębienia wiedzy na temat baletu - pani Eliza Maruszak poprowadzi prelekcję połączoną z pokazami multimedialnymi oraz zaprosi do ćwiczeń publiczność.

Podczas imprezy przedstawiona zostanie nowo wybrana Rada Rodziców PMDK.