2018.06.29 Premiera spektaklu "On" Teatru 5 Złotych

premiery5zl2018Pracownia teatralna PMDK w Lubartowie zaprasza na premierę spektaklu "On" Teatru 5 Złotych 29 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 do sali teatralnej Międzyziemie PMDK. Najnowszy spektakl w reżyserii instruktorki, pani Małgorzaty Adamczyk, to trzecia realizacja w historii tej grupy.

Mimo krótkiego stażu zespołu "Złotka" mają już na swoim koncie kilka ważnych nagród. Poprzedni spektakl - "My.Po prostu" - cieszył się ogromnym uznaniem na konkursach i festiwalach: I nagroda dla zespołu i wyróżnienie aktorskie (Karina Szczepaniak) na Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych, Kabaretów "Młody Teatr" Scena Młodych 2018, wyróżnienie dla zespołu i dyplom za kreację aktorską dla Miłosza Samoleja na na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II "Złota Maska" w Lublinie, II nagroda na 40. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych. Wcześniej - grupa zdobyła wyróżnienie za przedstawienie "Bzdurki, czyli baśnie dla dzieciiinnych" na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Inscenizacje 2016".

Obsada: Marta Czarniak, Patrycja Kęska, Aleksandra Obroślak, Weronika Obroślak, Gabriela Orłowska, Miłosz Samolej, Dagmara Siwiec, Bartłomiej Sternik, Karina Szczepaniak, Dominika Woch, Dominik Zadziorka, Weronika Ostrowska

2018.06.13 Nagroda dla zespołu tanecznego Releve!

DSCN1842Z dumą informujemy, że zespół Releve, pracujący w PMDK pod kierunkiem pani Jolanty Grabowskiej, zdobył III miejsce na XI Wojewódzkim Turnieju Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego (organizator: GOK w Ulanie-Majoracie). W konkursie wzięło udział niemal 1000 młodych tancerzy. Gratulujemy sukcesu pani Jolancie Grabowskiej i wszystkim mały baletnicom z Releve: Oldze Chwedorowicz, Klarze Danił, Marii Łukasik, Julii Olejniczak, Emilii Soroce, Łucji Soroce,

Oprócz Releve w turnieju zaprezentowały sie 4 formacje z PMDK: Efekt II, Sprind Dance, Dance Feet  (opiekun: Jolanta Grabowska) i Baleriny (opiekun: Eliza Maruszak).

Martynie Tomaszewskiej, Dominice Wągrodnej, Lenie Wolińskiej, Wiktorii Kałuży, Mai Stabeckiej.

Wiecej o turnieju:

2018.08 Rekrutacja uzupełniająca w PMDK

rekrutacja20182Dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby dołączyć do grona wychowanków PMDK w przyszłym roku szkolnym, a nie zrobili tego do 1 czerwca: od 16 do 26 lipca w godz. 8-15  prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca na zajęciach stałych w PMDK. Formularze wniosków i szczegółowe informacje dostępne sa na naszej stronie  w dziale REKRUTACJA 2018  oraz w sekretariacie PMDK.

2018.06.20 Gala taneczna PMDK

galataneczna2018Pracownia taneczna PMDK zaprasza na Galę Taneczną 20 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 do sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie przy ul. Chopina 6. Podczas imprezy zaprezentuje się 11 dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych. Wystąpią zespoły  prowadzone przez p. Elizę Maruszak - Motylki, Balerinki, Baleriny, Grupa Baletowa - początkująca - oraz p. Jolantę Grabowską: Releve, Efekt i Efekt II, Dance Feet, Free Steps, Sweet i Sprind Dance.