2018.02.21 Dzieci w powstaniu warszawskim - spotkanie z br. Bogdanem Augustyniakiem

2018dzieciwpowstaniu

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza starsze dzieci i młodzież na spotkanie z br. Bogdanem Augustyniakiem  pt. "Dzieci w powstaniu warszawskim". Spotkanie odbędzie się  w środę 21.02.2018  o godz. 18.00 do sali teatralnej "Międzyziemie".

Br. Bogdan Augustyniak, obecnie wikary domu w lubartowskim klasztorze oo. kapucynów, jest urodzonym warszawiakiem, a oprócz tego - 9 lat był przełożonym klasztoru przy ul. Miodowej na warszawskiej Starówce. Jest to miejsce szczególne dla polskiej historii: w okresie powstania warszawskiego walczyły tam dwa ugrupowania - Batalion „Gozdawa” i Dywizjon Motorowy. W klasztorze żołnierze powstania urządzili swoje archiwum, przechowywali sztandar i inne pamiątki, dlatego stał się dla powstańców miejscem szczególnym, do którego wracali ze wspomnieniami jeszcze wiele lat po wojnie. Dzięki tym spotkaniom br. Augustyniak usłyszał wiele ciekawych historii z powstania warszawskiego, które dziś przekazuje młodym słuchaczom.

2018.02.5 Artystyczne ferie 2018 - 2 tydzień

IMG 0619Pierwszy tydzień "Artystycznych ferii 2018 " już za nami, a w najbliższy poniedziałek spotkamy się z grupą 40 nowych wychowanków zajęć okresowych. Przypominamy program warsztatów i wycieczek.

UWAGA: w czwartek wycieczka ropoczyna się o 10.00 od zbiórki na II piętrze budynku PMDK, a kończy o godz. 16.00 pod budynkiem.

• 5.02.2018 r. poniedziałek

Zajęcia organizacyjne z Pracownią Inicjatyw Kulturalnych
Wyjaśnienie zasad i porządku zajęć, programu , zapoznanie z regulaminem wychowanka, regulaminem wycieczki instrukcja bezpiecznej ewakuacji z budynku. Podział na grupy. Przedstawienie instruktorów.
11.00 – 15.00
Warsztaty teatralne – Galeria (U. Bednarczyk)
Warsztaty taneczne – pracownia taneczna (E. Maruszak)
Warsztaty muzyczne – pracownia muzyczna nr 2 (A. Kozak)

• 6.02.2018 r. wtorek

10.00 – 12.00 , 13.00-15.00
Zajęcia warsztatowe w 4 grupach – 1 h w każdej pracowni
Warsztaty teatralne – Galeria (M. Adamczyk)
Warsztaty taneczne – pracownia taneczna (E. Maruszak)
Warsztaty muzyczne – pracownia muzyczna nr 2 (A. Kozak, G Grymuza)
12.00 – 13.00
Przerwa na posiłek, zajęcia integracyjne/rekreacyjne z nauczycielami Pracowni Inicjatyw Kulturalnych

• 7.02.2018 r. środa

10.00 – 12.00 , 13.00-15.00
Warsztaty teatralne – Galeria (U. Bednarczyk)
Warsztaty taneczne – pracownia taneczna (J. Grabowska)
Warsztaty muzyczne – pracownia muzyczna nr 2 (A. Kozak)
12.00 – 13.00

• 8.02.2018 r. czwartek WYCIECZKA

Godz. 10.00 – zbiórka w PMDK, sprawdzenie listy obecności
Godz. 10.15 - wyjazd do Kazimierza Dolnego
Wycieczka do Kazimierza Dolnego -
Godz. 12.00 – 13.30 - warsztaty plastyczne „Fabryka gliny” w Muzeum Nadwiślańskim
Dzieci będą uczyć się lepić z gliny, potrzebny będzie strój ochronny – fartuszek.
Godz. 13.30 – 14.30 Po warsztatach – spacer.
Godz. 14.30 – 16.00 – powrót do Lubartowa.

• 9.02.2018 r. piątek

10.00 – 13.00
Warsztaty teatralne – Galeria (U. Bednarczyk)
Warsztaty taneczne – pracownia taneczna (J. Grabowska)
Warsztaty muzyczne – pracownia muzyczna nr 2 (A. Kozak, G. Grymuza)
Warsztaty plastyczne – pracownia plastyczna (I.Dybała)
13.00-14.00
14.00 – 15.00
Prezentacje artystyczne dla rodzin wychowanków, podsumowanie warsztatów.

UWAGA!

• Prosimy o wyposażenie dzieci w obuwie na zmianę (poza dniami, w których planowane są wycieczki).
  • Przypominamy, że nie zapewniamy wyżywienia - dzieci powinny mieć ze sobą własny prowiant oraz napój.
  • Rodziców i innych opiekunów dzieci przyprowadzających i odbierających z zajęć prosimy o wprowadzenie dzieci do siedziby PMDK i odebranie z niej (II piętro budynku). Nie umawiajmy sie z dziećmi na parkingu, to niebezpieczne!!!

2018.03.28 Ogólnopolskie konkursy recytatorskie w PMDK - zapraszamy!

okr2018Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych do udziału w 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, a uczniówk kl. VII i klas gimnazjalnych -  w XII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia". Eliminacje  powiatowe konkursów odbedą się  28 marca 2018 r. o godz. 11.00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie, ul. Szaniawskiego 64 , 21-100 Lubartów. Termin składania kart zgłoszeń upływa 16 marca 2018 r.  Zapraszamy!

Regulamin konkursu i karty uczestników do pobrania w dziale KONKURSY na naszej stronie internetowej.

2018.01.21 "Pastorałko nieś się biała" 2018: 1735 zł dla Bianki Dzięcioł!!!

pastoralka2018 zbiorka1

1735 zł zostało zebrane przez wolontariuszy dla Bianki Dzięcioł podczas koncertu charytatywnego "Pastorałko nieś się biała", organizowanego przez PMDK w Lubartowie. 21 stycznia w sali widowiskowej ZS nr 2 w Lubartowie dal Bianki wystąpili wychowankowie PMDK oraz grupa Chór-townia. Poza sceną dzieci i młodzież z PMDK aktywnie włączyła się w organizację zbiórki koordynowanej przez panią Małgorzatę Kanar. Przy kiermaszu dyżurował Samorząd Wychowanków PMDK (Klaudia Nowokuńska, Karina Szczepaniak, Karolina Steć, Milena Sowa, Wiktoria Powałka ) oraz młodzież z pracowni plastycznej. Młodzi plastycy wykonali na kiermasz pokaźną liczbę aniołków, a dzieci i rodzice z różnych pracowni ofiarowali fanty na loteryjkę. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórki!
Dziękujemy także wszystkim naszym wychowankom, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali małej koleżance!

Pieniądze trafią do Fundacji "Słoneczko", której podopieczną jest Bianka Dzięcioł - półtoraroczna dziewczynka chora na rzadką chorobę - klątwę Ondyny, która powoduje, że przez większość doby za Biankę oddycha respirator. Rodzice dziewczynki zbierają pieniądze na operację wstawienia rozrusznika przepony, który uwolni dziewczynkę od aparatury.