abs sitkowskaIWONA SITKOWSKA
Na zajęciach teatralnych pani Jolanty Tomasiewicz od dziecka - najpierw grała w teatrzyku dziecięcym "Sznurowadło", później w młodzieżowej "Trupie". Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, teraz należy do zespołu aktorskiego Teatru Ludowego w Krakowie oraz występuje w produkcjach filmowych. U progu swojej kariery filmowej zagrała główną rolę w filmie "Barbórka" Macieja Pieprzycy (2006), za którą otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Telewizyjnych w  Płowdiw (Bułgaria).

 


Iwona Sitkowska ma zagrała także wiele mniejszych ról w filmach: "Podróży Niny" Leny Einhorn (2005), " Karol- człowiek, który został papieżem" Giacomo Battiato (2004),"Mistyfikacja" Jacka Koprowicza (2010), "Listy do M." Mitji Okorna (2011), "Chce sie zyć" Macieja Pieprzycy (2013), "Pod mocnym aniołem" Wojciecha Smarzowskiego (2014).

Znana jest również z ról w serialach telewizyjnych : "Plebania",  "Hela w opałach", "Samo życie", "Na Wspólnej", "Kopciuszek", "Determinator", "Na dobre i na złe", "Sprawiedliwi", "Ratownicy", "Szpilki na Giewoncie", "2XL", "Pakt".

 

 

 

 

 

 

 

abs osikALBERT OSIK
Aktor od dziecka... Obdarzony talentem nie tylko aktorskim, ale również literackim. W MDK aktor Teatru Trupa, wychowanek pani Jolanty Tomasiewicz. Po studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Łodzi postanowił osiąść w teatrze.  Pracował w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie (2003),  Teatrze Nowym w Słupsku (2004 - 2011), nie tylko jako aktor( spektakle: "Szalona lokomotywa", "Ślub", "Dziady", "Miesiac na wsi", "Śluby panieńskie", "Zbrodnia i kara"), ale i reżyser. Od 2011r. jest aktorem Teatru Syrena w Warszawie.

Już na początku swojej kariery Albert Osik został uhonorowany wyróżnienie za rolę Montane'go w przedstawieniu "Oskarżyciel publiczny" w reż. Jana Maciejowskiego i za rolę Ignatija Ilicza Szpigielskiego w przedstawieniu "Miesiąc na wsi" w reż. Andrzeja Bubienia na XXI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.  Później, pracując w Słupsku, Albert zagrał rolę Frida w monodramie "Traumnovelle", wyreżyserowanym przez Stanisława Miedziewskiego. Spektakl został znakomicie przyjety nie tylko przez publiczność, ale także zyskał uznanie jury konkursów: w 2008r. został nagrodzony na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu, a w 2009r. zdobył pierwszą nagrodę VI Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


abs mazurekMARIOLA MAZUREK
Pojawiła się w MDK w 1998r. na zajęciach wokalnych pani Grażyny Grymuzy, teatralnych i happeningowych, jednak śpiewanie było zawsze dla niej najważniejsze...(nawet w grupie happeningowej Tannenbaum, która stała się projektem muzycznym). Występowała jako solistka i w zespole wokalnym, który z czasem przekształcił się w Schola Cantorum Lubartoviensis. Po wyjeździe  za granicę, już pierwszych miesiącach pobytu w Londynie wystąpiła w musicalu "Songs from home". Równocześnie z grupą znajomych muzyków rozpoczęła działalność zespołu The Socalites, z którym z powodzeniem występuje na londyńskich scenach, w tym na najbardziej legendarnej - Astoria Theatre (przed zespołem Kult). Po powrocie do Polski Mariola nadal jest czynną wokalistką, aktualnie jest solistką Chóru Afrykańskiego "Łontanara" oraz prowadzi wspólnie z Lydie Koltinski warsztaty pieśni afryklańskiej "Koyemba".

 

 

abs marczukADAM MARCZUK
Pojawił się w MDK w 1998 r. na kółku plastycznym i na krótko w Teatrze Trupa. Później powstała pierwsza w MDK Grupa Happeningowa "Tannenbaum" i ta działalność najbardziej Adamowi odpowiadała. Grupa słynęła z wielu akcji na terenie miasta. Niestety jej istnienie zakończyło się, gdy instruktor, pan Artur Trojanowski, zakończył pracę w MDK. Happenerzy poszli na studia - Adam wybrał filozofię, jednak nie porzucił sztuki. Rozpoczął współpracę z międzynarodowym teatrem Le Sablier, z którym występuje w wielu miastach Europy. Pracownik lubelskiego Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN.

 

 

 

 

 

 

 

 

abs domanskaAGATA DOMAŃSKA
Absolwentka pracowni teatralne, Teatru Trupa. Od kilku lat mieszka w USA, tam też aktualnie rozwija swój talent, występując w przedsięwzięciach teatralnych Polish Theatre Institute w Nowym Jorku oraz studiując aktorstwo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

abs jeczaraPIOTR JĘCZARA
Przez wiele lat uczęszczał na zajęcia teatralne w MDK (teatry "Demon" p. Doroty Szczuchniak, "Trupa" p. Jolanty Tomasiewicz) oraz wokalne u p. Grażyny Grymuzy. W roku 2006 rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Trzymamy kciuki za Piotrka!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

abs rolaTOMASZ ROLA
Przez wiele lat aktor Teatru "Trupa" Jolanty Tomasiewicz. Podobnie jak wielu naszych rodaków, ciekawość świata wypchnęła go poza granice Polski. Obecnie przebywa w Irlandii i tam też rozwija swój talent aktorski, współpracując z teatrem amatorskim. Wystąpił w filmie niskobudżetowym "Lucky escape".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

abs dybalaMONIKA DYBAŁA
Uczestniczka - od dziecka - zajęć teatralnych w MDK. Pierwsze kroki stawiała w teatrze Demon p. Doroty Szczuchniak, później grała w teatrze Trupa p. Jolanty Tomasiewicz (spektakl: "Szczeliny istnienia"). W 2006 zakończyła edukację w MDK, jednak nie zrezygnowała z marzeń o aktorstwie: została studentką Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, którą w 2009 roku zakończyła dyplomem u Grzegorza Mrówczyńskiego .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

patrycjasiwiecPATRYCJA SIWIEC
Absolwentka pracowni teatralnej. Współtworzyła teatr "Trupa" w latach 2003 - 2005, wystąpiła w dwóch spektaklach : "Dziewictwo" oraz "Czego przybywa, czego ubywa". W 2005 roku wyjechała z Lubartowa na studia - a jakże, związane z kulturą! - na kulturoznawstwo międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Równocześnie podjęła też naukę w Studium Fotografii przy wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a w 2006 rozpoczęła studia na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MONIKA ŁABĘDŹ

  Absolwentka pracowni muzycznej PMDK. Pracowała od najmłodszych lat pod okiem pań Anny Kozak i Grażyny Grymuzy. Jako wokalistka współpracowała także z teatrem Trupa p. Jolanty Tomasiewicz (nagrodzony na Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Poznaniu spektakl "Kasandra").

Po zakończeniu edukacji w PMDK została studentką AWF w Warszawie, którą z powodzeniem ukończyła w  2008r.  Później ukończyła studia w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego.

 

 

 

 

dsc005pelnyformatKAMIL MARZĘTA

Kamil Marzęta aka Bboy Qrak to 22-letni absolwent PMDKu, należał do grupy break dance Nash Squad prowadzonej przez Panią Jolantę Grabowską. Najczęściej i najchętniej wykonywanymi przez niego ewolucjami były i są tzw. Power Moves, czyli figury wymagające dużo siły. Przedstawiamy Wam jego kanał i zachęcamy do oglądania.

http://www.youtube.com/user/bboyqrak/videos

 Kamil tańczył w grupie Nash Squad w latach 2004-2010. Obecnie jest studentem kierunku Gospodarka Przestrzenna na UMCS.

"Oprócz pracy nad ciałem, pokonywania pewnych barier, powtarzania pewnego elementu w kółko aż osiągnie się upragniony cel, nauczyłem się również pracy nad własnym charakterem, pracy nad sobą, pewnego rozwijania swoich umiejętności i skupiania się na nich, robienia czegoś z pasją, dla innych i niekoniecznie dla określonego zysku. Satysfakcja z tego co się robi i możliwość podzielenia się tym z innymi to coś znacznie więcej niż pieniądze. Pani Jolanta Grabowska, która prowadziła naszą grupę, również miała spory wpływ na moje wychowanie. Dużo z nami rozmawiała, nie tylko na tematy związane z tańcem czy szkołą. Potrafiła nas również upomnieć, czy nawet dać jakiś szlaban, ale zawsze robiła to w sposób delikatny. Jest osobą bardzo opanowaną a zarazem pełną humoru. Trudności jakie pokonałem, to brak wiary w to, że praca nad sobą do czegoś prowadzi. Każdy wysiłek owocuje, ważne, żeby nie iść na skróty. Nawet rzeczy niemożliwe, albo bardzo trudne do zrealizowania mogą stać się rzeczywistością. Trzeba podzielić sobie czasami swój cel na kilka mniejszych. Trzeba być również bardzo cierpliwym, aby tego doczekać. Nabyte umiejętności staram się wykorzystywać w różny sposób. Myślę, że te wszystkie treningi, występy, czas spędzony z rówieśnikami, nowe sytuacje przelały się na pewne doświadczenie. Myślę też o tym, aby prowadzić jakieś warsztaty, aby swoją wiedzą móc podzielić się z innymi, a przy okazji zarobić parę groszy. Młodszym chciałbym przekazać, żeby nie wzorowali się na tym szybkim, zagubionym świecie, aby nie wzorowali się na lansowanym w dzisiejszych czasach szybkim sukcesem. Trzeba pamiętać, że to wszystko poprzedza ciężka praca, wyrzeczenia, poświęcenie swojego czasu, który musi się pogodzić z obowiązkami szkolnymi. Trzeba mieć do czegoś zamiłowanie, pewne predyspozycje i włożyć w to czasami więcej niż tylko trochę wysiłku. Chciałbym również, aby szanowali osoby starsze, ponieważ one są skarbnicą doświadczeń i możemy wiele się od nich nauczyć.”

 

dsc016.jpgdsc005pelnyformat.jpgdsc001pelny format.jpgeuropa 139.jpg

 

patrykdurskiPATRYK DURSKI

W PMDK od dziecka. Wieloletni tancerz break-dance w uhonorowanym wielu nagrodami zespole "Nash Squad", pracującym pod okiem pani Jolanty Grabowskiej. W 2008 r. dołączył także do teatru "Potrze-lenie" prowadzonego przez p. Urszulę Bednarczyk.

Ukończył Policealne Studium Aktorskie Doroty Pomykały.

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, gdzie otrzymał przede wszystkim wykształcenie w dziedzinie sztuki aktorskiej jak i tanecznej . Nasz absolwent pracował pod okiem wyspecjalizowanej kadry profesorów, takich jak: Jerzy Święch, Jerzy Stuhr, Bolesław Brzozowski, Błażej Peszek, Jacek Łumiński, Janusz Skubaczkowski, Sylwia Hefczyńska- Lewandowska, Eryk Makohon, Maciej Kuźmiński, Anna Piotrowska, Iwona Olszowska, Hilke Diemer. Ważnym aspektem kształcenia się na tej uczelni jest możliwość brania udziału w warsztatach twórczych prowadzonych przez zaproszonych z różnych krajów uznanych twórców między innymi: Louise Frankenhuis, Jack Gallagher, Zufit Simon, Sharon Reschef, Werner Bechter, Vincenzo Castellana. W 2013 roku wraz z tancerzami w Makau Patryk współtworzył spektakl „MOP” na zamówienie Creative Links Asia, pod patronatem artystycznym choreografa Jacka Łumińskiego, będący projektem współpracy międzynarodowej. W grudniu 2013 Patryk wziął udział w Festiwalu „T.H.E Contact” w Singapurze, w maju 2014 Macau Arts Festiwal w Makau, w  sierpniu 2014 wystąpił na festiwalu Dancing Poznań w spektaklu Jacka Łumińskiego pt. „Kocham Tylko i Wyłącznie Całym Sercem Nie-rozłącznie Magdalenę”. Patryk Durski  uzyskał w styczniu 2015 r. dyplom PWST,  występując w spektaklu  dyplomowym „Working Title Ego” w reżyserii Jensa van Daele, którego premiera odbyła  się 16 grudnia 2014 r. Po otrzymaniu dyplomu nasz absolwent otrzymał propozycję stażu w Holandii i tam obecnie pracuje.

"Boję się sypać jakieś frazesy, młodzi ludzie tego nie respektują... Sam jestem młody i tego nie lubię.

W tym momencie, patrząc z mojej perspektywy wygląda to tak, że ciężej obrać sobie cele, niż je osiągać. Jeżeli chce się osiągnąć jakiś efekt, to bez prób się nie obędzie. Nie zawsze dokonujemy tego, co sobie zamierzyliśmy, ale po drodze trzeba widzieć inne możliwości."

Żeby być artystą, trzeba przyzwyczaić się do tego, że trzeba uciec od strefy komfortu. Szczególnie tego psychicznego. Praca artysty zawsze będzie się wiązała z niepokojem pewnego rodzaju. Jeżeli ten niepokój człowieka nie ekscytuje, to powinien siedzieć za biurkiem od 8 do 16. Ale naturalnie przecież  jesteśmy stworzeni do tego, żeby właśnie forsować ciała i mózgi (jeżeli można jedno od drugiego oddzielić), a nie po to żeby coś odtwarzać albo siedzieć bezczynnie."

 

marekmajewski

 

MAREK MAJEWSKI
Wokalista i gitarzysta. Absolwent pracowni muzycznej i teatralnej w PMDK: nad głosem pracował pod okiem pani Grażyny Grymuzy, ze sceną zaprzyjaźniał się także w teatrze Trupa prowadzonym przez p. Jolantę Tomasiewicz. Wielokrotnie występował na deskach Kawiarenki Muzyczno - Literackiej  MDK ze swoimi pierwszymi muzycznymi projektami.

Studiując socjologię Marek zdobywał pierwsze doświadczenia w lokalnych zespołach rockowych. Swoje pierwsze sukcesy fonograficzne i obecność na listach przebojów zawdzięcza współpracy z lubelską grupą Acute Mind. Aktualnie Marek jest wokalistą i gitarzystą zespołu Osada Vida, z którym koncertuje  nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Marek Majewski wydał z Osada Vida dwie doskonale przyjete w  środowisku wielbicieli progresywnego rocka płyty: "Particles" i "The After-Effect". Obie rozeszły się w kilku tysiącach egzemplarzy na całym świecie, w 38 krajach. Zespół promujac płytę koncertował w Polsce, ale także za granicą - wIzraelu, USA, Niemczech, Holandii 

W 2015r. Marek Majewski został zaproszony do zaśpiewania piosenki promującej Lublin "Pokoleniowy Most" (jest to  inicjatywa dziennikarki PR Lublin Ewy Dados). Piosenka ma stać się nieoficjalnym hymnem Lublina.

 

 

 

 

 

 

piotrkopec

 PIOTR KOPEĆ

Urodzony w 17.03.1971 r., malarz i scenograf. Absolwent pracowni plastycznej PMDK, uczeń Dariusza Dessauera.

Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskał Dyplom malarstwa pracowni prof. M. Stelmasika (1995). Absolwent Podyplomowego Studium Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Dyplom z wyróżnieniem, pod kierunkiem prof. A. Kreütz Majewskiego. Autor 16 wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkunastu zbiorowych wystawach malarstwa w kraju i za granicą, m. in.; w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Münster, Wilnie, Suwałkach, Lubartowie. W latach 1996-1998, uzyskał Stypendium Twórcze. Był instruktorem wychowania plastycznego w Lubartowskim Ośrodku Kultury, w Krakowskim Klubie Okręgu Wojskowego, jak również w Krakowskim Klubie Artystów Nieprofesjonalnych "Zaułek". Uzyskiwał nagrody i wyróżnienia, uczestnik międzynarodowych plenerów malarskich "U źródła"- Suwałki. Prace malarsko-konserwatorskie w klasztorze oo. Kapucynów w Lubartowie. Prace w zbiorach prywatnych w kraju oraz Białorusi, Słowacji, Francji, Niemczech, Kanadzie, USA.
     Twórczość scenograficzna obejmuje pracę filmową, telewizyjną i teatralną, gdzie jako student był asystentem u K. Zachwatowicz w Starym Teatrze przy sztuce "Klątwa" w reż A. Wajdy. W dziedzinie kinematografii pracował z takimi reżyserami jak: J. Antczak, J. Englert, J. J. Kolski, M. Wojtyszko, W. Wójcik, A. Holland, W. Adamczyk, A. Maleszka, R. Brylski, M. Dejczer. Pracował przy filmach: "Chopin- Pragnienie miłości" ( dzięki pracy Piotra Kopcia w tym filmie znalazły się nasze nadwieprzańskie łąki), "Pornografia", "Jasminum", "Żurek", "Magiczne drzewo", seriale: "Pensjonat pod różą", "Miodowe lata", "Fałszerze- Powrót Sfory", "Ekipa", "Ranczo", "Doręczyciel", "Chichot losu". Dokument fabularyzowany "D-DAY TO Berlin" dla TV BBC. Jest autorem scenografii do teatru TV "Pan Gustaw i Matylda" w reż. M. Wojtyszki oraz dekoratorem wnętrz w filmie "Projekt dziecko" w reż. A. Dobrzyckiego.

 

 

rafaleret

RAFAŁ ERET

Urodzony w 1970r. Absolwent pracowni plastycznej PMDK, wychowanek pana Dariusza Dessauera. W 1993r. wyjechał do Holandii, gdzie  w 2001 roku ukończył Gerrit Retvield Academy w Amsterdamie w . Od 2003r. mieszka i maluje w Lubartowie. Obecnie jego oryginalna twórczość zdobywa ogromne uzanie zarówno krytyków, jak i publiczności.

O malarstwie naszego absolwenta ostatnio wiele pisano:

http://m.lublin.gazeta.pl/lublin/1,106513,14598731,Diament_wsrod_serow_i_kielbas__Oto_wybitny_malarz.html

http://www.kurierlubelski.pl/tag/rafal-eret-malarstwo.html?cookie=1

http://www.weranda.pl/archiwum/313-2012-11/14735-obrazy-rafala-ereta

 

Prace Rafała Ereta  są dostepne w lubelskiej Galerii Wirydarz.

paulinamajewskaPAULINA MAJEWSKA

Absolwentka pracowni muzycznej PMDK, której pracowała pod okiem pań Anny Kozak i Grażyny Grymuzy, laureatka wielu nagród,  stypendystka Województwa Lubelskiego. Znana w PMDK od dziecka, a dziś już studentka logopedii  Paulina Majewska rzadziej startuje w konkursach i festiwalach dla wokalistów, ponieważ brakuje ich oferty dla studentów. Tam, gdzie mogą się zaprezentować, Paulina zwykle jest w czołówce (II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowo-Musicalowej w Lublinie).

 

Paulina Majewska stawia teraz swoje pierwsze kroki na rynku muzycznym. Jej najbardziej spektakularny  sukces to oczywiście udział w konkursie wokalnym, a jednocześnie show telewizyjnym "Bitwa na głosy", gdzie mogliśmy podziwiać Paulinę w zespole Beaty Kozidrak. Paulina wystapiła w czterech odcinkach konkursowych, ale tak mocno zapadła w pamięć twórcom programu, że zaproszono ją rózwnież do udziału w odcinku świątecznym (22.12.12).  Wokaliści pracujący pod opieką Beaty Kozidrak wystąpili także podczas lubelskiej gali "Tańca z VIPami". Paulina zaśpiewała także z zespołem BAJM na uroczystej gali z okazji Barbórki  (Łęczna, Lublin) oraz w lubelskim koncercie 21 Finału WOŚP.

 

 

aniakedziora

 ANNA KĘDZIORA

W PMDK od najmłodszych lat - w pracowni muzycznej, gdzie pracowała pod okiem pań Anny Kozak i Grażyny Grymuzy, oraz plastycznej, prowadzonej wówczas przez panią Edytę Weremczuk.  Plastyka okazała się silniejszym bodźcem - Anna aktualnie studiuje na wydziale Tkaniny i Ubioru w Katedrze Druku na Tkaninie na  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest już na trzecim roku i właśnie robi dyplom.Trzymamy kciuki !

Polecamy bloga Anny Kędziory, gdzie można podziwiać jej prace.

http://anosza.blogspot.com/feeds/posts/default

 

 MARTA KĘDZIORA

Absolwentka pracowni plastycznej PMDK, gdzie pracowała pod okiem pani Edyty Weremczuk. Prywatnie siostra Anny Kędziory, podobnie jak ona - studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku tkanina artystyczna.*/

 

AGATA TOMASIEWICZ

 Absolwentka pracowni teatralnej PMDK (Teatr Trupa) I  kierunku Wiedza o Teatrze warszawskiej Akademii  Teatralnej. Publicystka serwisu teatralnego http://teatrdlawas.pl/.

 Od czasu studiów Agata jest już czynnym krytykiem teatralnym,  polecamy lekturę jej tekstów:

http://www.dziennikteatralny.pl/autorzy/agata-tomasiewicz.html

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/171553.html

magdadudek

 

MAGDALENA DUDEK

Uczęszczałam do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w latach 2009-2012, na zajęcia wokalne do Pani Grażynki Grymuzy, tańca - do Pani Joli Grabowskiej i oczywiście na zajęcia teatralne w grupie "Postrze-lenie",pracujacej  pod opieką Pani Uli Bednarczyk ( z którą do dziś utrzymuję miły kontakt ).
Miałam również w czasie uczęszczania do PMDK romans z gitarą i keybordem, ale niestety do tej pory nic poważnego z tego nie wynikło . Równolegle z zajęciami w PMDK byłam tez członkiem koła teatralnego i Samorządu w II LO im. Piotra Firleja.
Po maturze wyjechałam na rok do Krakowa,  aby w LArt Studio "poczuć na własnej skórze klimat szkoły aktorskiej" i zakochać się w Krakowie.
Obecnie studiuję Logopedię Ogólną i Kliniczną na Uniwersytecie Warszawskim i jestem aktorką Teatru Wolandejskiego.
PMDK nauczył mnie:
- Zadawać pytania. Nie tylko światu ale i sobie samej.
"Ten kto pyta, jest głupcem przez pięć minut. Kto tego nie robi, jest głupcem przez całe życie."

 

 

 

 

 

 

pmdkdsc 0571KAROL KOZAK

 

Karol Kozak w latach 2006- 2015 był wychowankiem Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Uczestniczył w zajęciach muzycznych ( nauka gry na instrumentach klawiszowych, kapela ludowa „Bum- Cyk”, zajęcia wokalne).
       Karol Kozak często reprezentował PMDK biorąc udział w występach, konkursach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim, zdobywając nagrody i wyróżnienia, np.

- XXIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach 2018 - wyróżnienie  w kategorii: zespoły rodzinne - Zespół Rodzinny Emilia i Karol Kozak

- XXI Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach 2016 - I miejsce w kategorii solistów – instrumentalistów – Karol Kozak

- XX Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach 2016 - II miejsce w młodzieżowej kategorii solistów instrumentalistów

W 2017 r. Karol Kozak otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego za rok 2016.

Reprezentując Lubelską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w której kontynuował edukację, zdobył III miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej "Concertina 2017" w Giżycku.

Karol promował nasze miasto i Powiat Lubartowski biorąc udział w spotkaniach władz powiatowych i wojewódzkich w formie koncertów muzycznych, występując podczas imprez kulturalnych, np. Biesiada Czerwcowa – Niedziela u Sanguszków.      Na wniosek Dyrektora PMDK w roku 2014 otrzymał Nagrodę Starosty Lubartowskiego „Złoty Talent” w kategorii „Młody Talent”.

 

Karol ukończył także Lubelską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia w klasie p. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak. Aktualnie studiuje kierunku: jazz  i muzyka estradowa na lubelskim Wydziale Artystycznym UMCS. Jako student występuje współpracując z kolegami z uczelni - instrumentalistami i wokalistami.

Karol Kozak ma już za sobą debiut fonograficzny - utwór „Arabeska” w jego wykonaniu znalazł się na wydanej w 2018 r. płycie „Świat akordeonu”.

 

 

 

 

 

 

 

ADRIANA PIETRUKANIEC

 Absolwentka pracowni teatralnej PMDK - od najmłodszych lat do 2015 r.  uczęszczała na zajęcia p. Doroty Szczuchniak, Jolanty Tomasiewicz i Urszuli Bednarczyk. Aktorka i "spiritus movens"  teatralnej "Grupy "NO!" ( opiekun" U. Bednarczyk) , z którą za wyróżniony na wojewódzkim przegladzie teatrów młodzieżowych "Scena Młodych"spektakl "Abażur czy krynolina, czyli czego nie zagra dziewczyna"  otrzymała wyróżnienie aktorskie za swoją rolę (a właściwie: role). Jako wychowanka Grupy Reporterskiej prowadzonej przez p. Urszulę Bednarczyk  otrzymała wyróżnienie w konkursie "Zawód: reporter"). Aktualnie studiuje wiedzę o teatrze na warszawskiej Akademii Teatralnej.

 

MONIKA FIRLEJ

Do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury uczęszczałam w latach 2004 – 2015. Zaczęło się od tańca pod kierunkiem pani Joli Grabowskiej, kilka lat później dołączyłam do Grupy Teatralnej NO!, która pracowała pod okiem pani Uli Bednarczyk. Po drodze zajrzałam do pracowni muzycznej pani Ani Kozak, gdzie spróbowałam swoich sił w śpiewie i grze na gitarze. Przez ostatnie lata mojej przygody z PMDK tańczyłam w grupie Motus, którą kierowała pani Eliza Maruszak i nieprzerwanie uczęszczałam na zajęcia teatralne.

 

Ukończyła Muzykologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem w Lublinie. W czasie studiów nawiązała współpracę z Radiem Centrum w Lublinie.

 

igaigleniecIGA IGLENIEC

 Do PMDK uczęszczałam na zajęcia taneczne do Pani Jolanty Grabowskiej od 2008  do 2015 roku. Aktualnie studiuję wychowanie fizyczne na AWF w Białej Podlaskiej. Jestem w Zespole Pieśni i Tańca "Podlasie". Po studiach chcę uczyć wychowania fizycznego w szkole i zostać instruktorem tańca.